|
|
|
2005 április 22-24 között Sepsiszentgyörgyön,
a Székely Mikó Kollégiumban megrendezték
AZ ERÉLYI REFORMÁTUS KOLLÉGIUMOK
I. MATEMATIKAI
VERSENYÉT |
|
|
|
|
|
|
A versenyre meghívták az ország összes Református
Kollégiumából évfolyamonként 1-1 tanulót a IX., X. és
XI. osztályokból. A résztvevő iskolák a következők voltak: a
Zilahi
Református Kollégium,
a Kézdivásárhelyi
Református Kollégium, a Szatmárnémeti Református Gimnázium,
a Nagyváradi Református Gimnázium, a Kolozsvári
Református Kollégium, a Székelykeresztúri Unitárius Gimnázium,
a Székelyudvarhelyi Református Kollégium, a Nagyenyedi
Református Kollégium és a Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium.
A szervezők által nyújtott tartalmas és sokszínű programot még
kellemesebbé tették a versennyel éppen egyidőben megrendezett "Szentgyörgyi
Napok" is. Így mindnyájan élménydúsan térhettünk haza. |
|
|
|
|
|
A Székelyudvarhelyi
Backamadarasi Kis Gergely Református Gimnáziumot
Tuzson Zoltán felkészítő tanár kiséretében a IX.
osztályos Bencze Béla, a X. osztályos Árgyó
Botond és a XI. osztályos László Albert
képviselték. |
|
|
|
|
|
|
A már több versenyen is résztvevő
tanulóink ezúttal is jó eredményeket értek el:
a IX. osztályos tanulók között Bencze Béla III.
helyezést,
a XI. osztályos tanulók között László Albert I.
helyezést ért el.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2005 november 25-27 között Sepsiszentgyörgyön,
a Székely Mikó Kollégiumban megrendezték
AZ ERÉLYI REFORMÁTUS KOLLÉGIUMOK
II. MATEMATIKAI VERSENYÉT |
|
|
|
|
|
A versenyre meghívták az ország összes Református
Kollégiumából évfolyamonként 1-1 tanulót a IX., X., XI.
és XII. osztályokból. A résztvevő iskolák a következők voltak: a
Zilahi
Református Kollégium,
a Kézdivásárhelyi
Református Kollégium, a Szatmárnémeti Református Gimnázium,
a Nagyváradi Református Gimnázium, a Marosvásárhelyi
Református Kollégium, a Székelyudvarhelyi Református Kollégium, a Nagyenyedi
Református Kollégium és a Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium. |
|
|
|
|
|
A Székelyudvarhelyi
Backamadarasi Kis
Gergely Református Gimnáziumot
Tuzson Zoltán felkészítő tanár kiséretében a X.
osztályos Bencze Béla,
a XI. osztályos Árgyó Botond és a XII.
osztályos László Albert képviselték. |
|
|
|
|
|
A már több versenyen is résztvevő
tanulóink ezúttal is jó eredményeket értek el:
a X. osztályos tanulók között Bencze Béla III.
helyezést,
a XI. osztályos tanulók között Árgyó Botond I.
helyezést ért el.
|
|
|
|
|
|
2007 április 27-29 között Sepsiszentgyörgyön,
a Székely Mikó Kollégiumban megrendezték
AZ ERÉLYI REFORMÁTUS KOLLÉGIUMOK
III. MATEMATIKAI
VERSENYÉT |
|
|
|
|
|
A versenyre meghívtak az ország összes Református
és Unitárius Kollégiumából évfolyamonként 1-1 tanulót a IX., X.,
és XI. osztályokból, ezúttal éppen 11 gimnázium
képviseltette magát
A szervezők által nyújtott tartalmas és sokszínű programot még
kellemesebbé tették a versennyel éppen egyidőben megrendezett "Szentgyörgyi
Napok" is. A rendezvény programjáról
itt olvashatunk. |
|
|
|
|
|
A Székelyudvarhelyi
Backamadarasi Kis
Gergely Református Gimnáziumot
Tuzson Zoltán felkészítő tanár kiséretében a IX.
osztályos Szakács Csilla, és Székely Erika,
valamint a XI.
osztályos Berki Attila képviselték. |
|
|
|
|
|
Annak ellenére, hogy az iskolánk csapatát teljesen
megváltoztattuk, két IX. osztályos meg egy XI. osztályos
tanulóból állt, az eredmények kimagaslóak lettek: Szakács Csilla IX.
és Berki Attila XI. osztályos tanulók mindketten I. díjat
kaptak, és Székely Erika dícséretben részesült.
A verseny
hangulatát képekben is megörökítettük: |
|
|
|
|
|
2008 április 18-20 között Sepsiszentgyörgyön,
a Székely Mikó Kollégiumban megrendezték
AZ ERÉLYI REFORMÁTUS KOLLÉGIUMOK
IV. MATEMATIKAI
VERSENYÉT |
|
|
|
|
|
|
A versenyre meghívtak az ország 9 Református
és 2 Unitárius Kollégiumából évfolyamonként 1-1 tanulót a IX., X.,
és XI. osztályokból, ezúttal éppen 11 gimnázium
képviseltette magát
A verseny lebonyolítása
mellett, a szervezők számos más jellegű programról is gondoskodtak! |
|
|
|
|
A Székelyudvarhelyi
Backamadarasi Kis
Gergely Református Gimnáziumot
Tuzson Zoltán felkészítő tanár kiséretében a IX.
osztályos Sándor Szidónia,
valamint a X.
osztályos Szakács Csilla és Székely Erika képviselték. |
|
|
|
|
|
|
Ez volt az első alkalom, amikor az iskolánk csapatát 3
diáklány képviselte, és nem is kis sikerrel:
A IX. osztályos Sándor Szidónia I. díjat
, a X. osztályos Székely Erika II. díjat és az
ugyancsak X. osztályos Szakács Csilla dicséretet
kapott!
A verseny
hangulatát képekben is megörökítettük: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|